dachy płaskie wentylacja, dachy przemysłowe płaskie pokrycia dachowe

Realizujemy: dachy płaskie, dachy płaskie
przemysłowe
płaskie dachy, membrany dachowe
WARTO zobaczyć
B
Porady
Nowo powstałe dachy płaskie, dachy przemysowe poddaje się próbie szczelności - próba wodna. Zaletą tej metody jest to, że dobrze pokazuje nieszczelności dachu. W szczególności płaskie dachy powinny spełniać wysokie wymogi...
 

hydroizolacja dachów płaskich
płaskie dachy płaskie
dachy przemysłowe
dachy płaskie

1
mapa serwisuskontaktuj się
 

Głównym profilem naszej działalności jest hydroizolacja dachów płaskich. realizujemy PŁASKIE dachy przemysłowe, dachy płaskie oraz inne płaskie DACHY.

 
  <- powrót do strony z poradami
     
 

Wentylacja dachu płaskiego
Rozróżniamy kilka rodzajów dachów płaskich: popularne dachy płaskie przemysłowe (tj. blacha trapezowa z paroizolacją, termoizolacją warstwą nawierzchniową), stropodach ocieplony bądź odwrócony oraz mało popularny dach zielony. W każdym z tych dachów płaskich niezbędne jest zapewnienie dobrej wentylacji.

Pierwszy model dachu płaskiego - nazwany dachem płaskim przemysłowym wymaga najmniej pracy. Składa się on z następujących części:
- blacha trapezowa,
- paroizolacja,
- termoizolacja
- oraz warstwa nawierzchniowa w postaci papy bądź jakiejś membrany EPDM lub PCV

Dachy płaskie są spotykane na większości dużych obiektów takich jak supermarkety czy hale magazynowe. Wprzypadku takich dachów problem wentylacji w zasadzie nie występuje, ponieważ nie ma, w zasadzie, czego wentylować (mam tu na myśli płaszczyznę dachu płaskiego). Jedyną wentylację, jaką spotykamy to ta od pomieszczeń wewnątrz. Chyba, że stanie się nieszczęście i podczas wykonywania prac związanych z układaniem takiego dachu płaskiego, zamoknie nam termoizolacja. Wtedy konieczne jest wstawienie kominków wentylacyjnych. Najlepiej wstawić je w najwyższych punktach dachu. Pozwolą one odparować wilgoć, która nagromadziła się w wełnie mineralnej.
Inne problemy występują w przypadku dachów ocieplanych. Takie dachy płaskie składa się najczęściej z płyty dachowej, betonowej, paroizolacji, termoizolacji oraz warstwy nawierzchniowej. Termoizolację można wykonać z wełny mineralnej bądź styropianu. Wiąże się to tylko z zastosowaniem odpowiednich pap. Paroizolacja może być wykonana z folii dachowej PE lub papy termozgrzewalnej - podkładowej. W zasadzie paraizolacja powinna być szczelna i nie dopuścić, aby wilgoć, naturalnie znajdująca się w betonowym stropie oraz mieszkaniu, przenikała do termoizolacji. Jednakże wiadomo z doświadczenia, że nie ma paraizolacji szczelnej w 100 %, zawsze więc jakaś para przedostanie się do ocieplenia. Aby umożliwić jej wyjście poza płaszczyznę dachu płaskiego, należy podobnie jak w pierwszym przypadku wmontować w pokrycie kominki wentylacyjne. Pozwolą one na odparowanie wilgoci.
Wentylacja jest jedną z najważniejszych rzeczy w dachu płaskim (oczywiście zaraz po szczelności - dachy płaskie), i nie przestrzegając fundamentalnych zasad można bardzo łatwo doprowadzić do tragedii.
   
       
 Głównym profilem działalności firmy ISOTER jest hydroizolacja dachów płaskich (dachy płaskie). Nasz oferta izolacji obejmuje w szczególności: płaskie dachy przemysłowe, dachy płaskie oraz inne płaskie pokrycia dachowe. Wykonujemy kompleksowe hydroizolacje dachowe zarówno na obiektach nowych jak i remontowanych. Realizujemy dachy płaskie na podłożu typu blacha trapezowa.

dalej...

Specjalizujemy się w wykonawstwie hydroizolacji dachów płaskich na wszelkich rodzajach podłoży. Nasza oferta izolacji obejmuje w szczególności: dachy przemysłowe, dachy płaskie oraz inne płaskie pokrycia dachowe.Wykonujemy kompleksowe izolacje zarówno na obiektach nowych jak i remontowanych, na wszelkich typach podłoży: blachach trapezowych, żelbecie, konstrukcjach dachowych. Hydroizolację dachów płaskich wykonujemy w technologii folii z tworzyw sztucznych. Współpracujemy tylko z sprawdzonymi dostawcami membranowych systemów pokryć dachowych i wykorzystujemy najwyższej jakości membrany dachowe.
     
         
   
 
 
 
  dachy płaskie - membrany dachowe - płaskie dachy przemysłowe - płaskie dachy
płaskie dachy pokrycia dachowe - płaskie dachy - hydroizolacja dachów płaskich
Tworzenie stron - Whiteart studio reklamy