dachy płaskie,renowacja, płaskie pokrycia dachowe

Realizujemy: dachy płaskie, dachy płaskie
przemysłowe
płaskie dachy, membrany dachowe
WARTO zobaczyć
B
Porady
Nowo powstałe dachy płaskie, dachy przemysowe poddaje się próbie szczelności - próba wodna. Zaletą tej metody jest to, że dobrze pokazuje nieszczelności dachu. W szczególności płaskie dachy powinny spełniać wysokie wymogi...
 

hydroizolacja dachów płaskich
płaskie dachy płaskie
dachy przemysłowe
dachy płaskie

1
mapa serwisuskontaktuj się
 

Głównym profilem naszej działalności jest hydroizolacja dachów płaskich. realizujemy PŁASKIE dachy przemysłowe, dachy płaskie oraz inne płaskie DACHY.

 
  <- powrót do strony z poradami
     
 

Renowacja dachu płaskiego

Prace przy renowacji dachu plaskiego rozpoczyna się od badania jego stanu. Jeżeli stan pokrycia dachowego wywołuje wątpliwości, należy od razu przedsięwziąć środki. Zwlekanie może się skończyć uszkodzeniem konstrukcji, których odnowienie będzie kosztowało o wiele drożej i potrwa dłużej niżeli remont samego pokrycia.


W zależności od stanu dachu można:

1. Zostawić stare pokrycie, reperując tylko bąble i wydęcia. Zniszczone miejsca należy wysuszyć i załatać. Następnie dach można pokryć jedną lub dwiema warstwami nowego pokrycia. Ten sposób jest zazwyczaj stosowany przy wykonaniu remontów awaryjnych lub, gdy dach budynku nie można zostawiać bez pokrycia.
2. Usunąć część lub całe stare pokrycie do podstawy betonowej, następnie oczyścić i wysuszyć powierzchnię i położyć jedną lub dwie warstwy nowego pokrycia. Taki remont można robić w wypadku, gdy nie są uszkodzone podstawa betonowa i pochyłość zmontowanych rur deszczowych.

3. Całkowicie usunąć stare pokrycie. Wykonując taki remont, należy zmontować nową podstawę z mieszanki betonu i piasku, zmienić hydroizolację rur deszczowych i położyć nowe dwu- lub więcej warstwowe pokrycie dachowe. Taki remont wymaga więcej wydatków i pracy. Prócz tego, obowiązkowo należy zmontować tymczasowe przykrycie, chroniące od możliwych opadów.
Oczywiście, warto jest wiedzieć, czym się różnią pokrycia dachowe płaskie dwu i jednowarstwowe. Pokrycie dwuwarstwowe - to konstrukcja, która się składa z dwóch położonych jedna na drugą i złączonych między sobą warstw. Spoiny pokrycia górnego i dolnego znajdują się w różnych miejscach. W taki sposób montuje się niezawodną konstrukcję, która maksymalnie zmniejsza możliwość przesączenia się wody. Takie pokrycie jest również niezawodne w wypadku możliwego zniszczenia warstwy górnej. Naturalnie, jest ono droższe od pokrycia jednowarstwowego.
Przemysł budowlany nie stoi na miejscu. Na rynku już się ukazało dobrze wypełniające swe funkcje, szczególnie dobre zwojowe pokrycie bitumiczne (do: dachy płaskie). Ścieli się zazwyczaj jedną jego warstwę, jeżeli oczywiście, jest zrobiona wystarczająca pochyłość dachu (więcej niż 1:40). Niezawodne i tańsze pokrycie ścieli się w wypadku, gdy prace przy montowaniu są wykonane rzetelnie i fachowo. Jego stosowanie jest skuteczne przede wszystkim przy wystarczającej pochyłości dachu. Wprawdzie, w każdym wypadku materiał przyniesie najwięcej korzyści, jeżeli będzie montowany dokładnie i z pomocą jakościowego sprzętu.


Oczywiście, można spróbować naprawiać dach płaski własnoręcznie. Będzie to mniej kosztowne, jednak, nie mając odpowiedniej kwalifikacji, taki remont może skutkować większą szkodą niż korzyścią. Jeżeli jednak mimo wszystko na niego się zdecydujecie, warto wiedzieć, że:

• Papa dachowa i papa asfaltowa są tanie, dlatego krótkotrwałe materiały. Pokrycie ze zwyczajnej papy po pierwszych trzech latach corocznie należy pokrywać specjalną mastyką, chociaż po pewnym czasie mimo wszystko trzeba je będzie remontować.

• Nowe płaskie pokrycia dachowe z papy asfaltowej wystarczy nasmarować mastyką raz na 5 lat, o czasie zaś następnych będzie świadczył poziom zniszczenia się pokrycia.

• Do remontów czasami się stosuje ciekłą mastykę, rozgrzaną do 900C albo zimną mastykę. Smarowanie należy rozpoczynać od szczytu dachu, posuwając się stopniowo do dołu. Najwygodniejsze byłoby użycie szczotki z długim trzonem. W razie potrzeby suche miejsca dachu płaskiego można posmarować dwa razy oraz posypać piaskiem, oczywiście, jeżeli da się zauważyć, że na dachu pojawiły się bąble.

• Jeżeli pokrycie zwojowe odchodzi od podstawy, remont należy wykonywać w następujący sposób. Papę dachową przecina się równolegle z krawędzią dachu i jej dolną część przykleja się do podstawy. Wycina się taśmę o długości przeciętego miejsca i 30 cm szerokości. Znów mastyką smaruje się podstawę i krawędź papy, po czym do wycięcia wkłada się tę taśmę.

• Dziury w pokryciu zwojowym łata się poprzez zaklejanie ich kawałkami papy albo dwiema warstwami juty, zmoczonej w mastyce. Łata powinna wychodzić za granice dziury przynajmniej po 10 cm w każdą stronę.

• Jeżeli w zwojowym pokryciu dachowym powstało dużo dziur, należy je wyczyścić, wysmarować warstwą mastyki, po czym na starą warstwę położyć nową warstwę pokrycia. Łożyć należy starannie, w kierunku pochyłości dachu, w taki sposób, aby krawędzie papy nachodziły jeden na drugi.

• Aby nie powstały bąble, w toku remontu papę należy dobrze przycisnąć do podstawy. Do dachu płaskiego przemysłowego papę mocuje się za pomocą tasiemek metalowych, które chronią od pęknięć w czasie mocnego wiatru.


   
       
 Głównym profilem działalności firmy ISOTER jest hydroizolacja dachów płaskich (dachy płaskie). Nasz oferta izolacji obejmuje w szczególności: płaskie dachy przemysłowe, dachy płaskie oraz inne płaskie pokrycia dachowe. Wykonujemy kompleksowe hydroizolacje dachowe zarówno na obiektach nowych jak i remontowanych. Realizujemy dachy płaskie na podłożu typu blacha trapezowa.

dalej...

Specjalizujemy się w wykonawstwie hydroizolacji dachów płaskich na wszelkich rodzajach podłoży. Nasza oferta izolacji obejmuje w szczególności: dachy przemysłowe, dachy płaskie oraz inne płaskie pokrycia dachowe.Wykonujemy kompleksowe izolacje zarówno na obiektach nowych jak i remontowanych, na wszelkich typach podłoży: blachach trapezowych, żelbecie, konstrukcjach dachowych. Hydroizolację dachów płaskich wykonujemy w technologii folii z tworzyw sztucznych. Współpracujemy tylko z sprawdzonymi dostawcami membranowych systemów pokryć dachowych i wykorzystujemy najwyższej jakości membrany dachowe.
     
         
   
 
 
 
  dachy płaskie - membrany dachowe - płaskie dachy przemysłowe - płaskie dachy
płaskie dachy pokrycia dachowe - płaskie dachy - hydroizolacja dachów płaskich
Tworzenie stron - Whiteart studio reklamy